Operátor:
Číslo příjemce:

Dárcovské SMS – udělejte dobrý skutek jednou SMS zprávou

SMS zprávy neslouží pouze jako oblíbený a rychlý komunikační nástroj – jejich prostřednictvím můžete udělat i dobrý skutek a věnovat peníze na dobročinné účely. Těmto textovým zprávám se říká dárcovské SMS (zkráceně DMS) a v tomto článku si o nich povíme něco bližšího.

Na jakém principu fungují dárcovské SMS?

Celý systém funguje velmi jednoduše – esemeska se posílá jednoduše vyťukáním příslušného textu ve formátu DMS název projektu částka v korunách, kterou pak odešlete na číslo 87 777. Toto číslo je jednotné pro všechny dárcovské SMS v Česku, liší se tedy pouze text samotné zprávy.

Jaké je cena jedné DMS?

Cena jedná dárcovské esemesky může být buď 30 Kč, 60 Kč nebo 90 Kč. Výhodou je, že z DMS se nemusí platit žádná daň z přidané hodnoty, jde tak o ideální způsob pro každého, kdo chce přispět menší částkou na charitativní účel. Na daný účel jde 29, 59 nebo 89 Kč, zbylá koruna pokrývá pouze technické a servisní náklady. Samotní mobilní operátoři tuto službu poskytují bezplatně.

Kde se dají najít jednotlivé projekty, na něž lze přispět?

Zajímavých projektů, na které můžete pomocí dárcovské SMS zprávy přispět, je velké množství. Jejich přehled najdete na internetových stránkách www.darcovskasms.cz, kde je k dispozici nejen seznam všech projektů včetně podrobných informací, ale i spousta dalších zajímavostí a užitečných rad ohledně fungování DMS v České republice.

Historie dárcovských SMS v Česku

DMS se u nás poprvé objevily už před 14 lety – přesněji řečeno 12.dubna 2004. Hned od začátku si u lidí získaly velkou oblibu a např. v roce 2005 jich lidé poslali přes tři miliony, což znamenalo vybraných více než 88 milionů korun na dobročinné účely. Dárcovské DMS jsou stále velmi populární a jsou velmi praktickým, jednoduchým a efektivním způsobem, jak podpořit ty, kteří peníze nejvíce potřebují.

Posíláte často svým známým nebo kamarádům drobné částky, ale otravuje vás vyplňo…
Prostřednictvím SMS zprávy se dá zařídit spousta věcí – esemesky nejsou určené p…
Máte pouze obyčejný mobilní telefon bez možnosti připojení k internetu, ale chtě…
Facebook
Seznam článků