Operátor:
Číslo příjemce:

Dejte si pozor na podvody přes SMS – jaká nebezpečí vám hrozí?

Dnes se podíváme na problematiku podvodů, které někteří lidé provádějí s pomocí SMS zpráv. S tímto typem podvodu se dá setkat na známých sociálních sítích, nebezpečí tak hrozí zejména na Facebooku, kde už k mnoha takovým případům v minulosti došlo. O co přesně se jedná?

Princip SMS podvodu

Princip tohoto podvodu spočívá v tom, že člověk, který vás chce okrást, si vytvoří falešný facebookový profil a z něj vám napíše zprávu. V ní vás poprosí o telefonní číslo, na nějž vám odešle SMS zprávu. V ní bude obsažen speciální kód a pokud mu jej následně pošlete, přijdete tak o peníze – jde totiž o m-platby a peníze se vám tak strhnou z vašeho účtu.

Jak se podvodníkům ubránit?

Vyhnout se takovému nebezpečí dá velmi snadno – nikdy nikomu žádné kódy ze SMS na Facebooku neposílejte, nikdy si totiž nemůžete být jistí, kdo je na druhé straně. I kdyby náhodou nešlo o fejkový profil, může se třeba stát, že někdo zjistil heslo vašeho přítele a naboural se mu tak na jeho účet. Bez kódu, který vám v esemesce přišel, vám ale podvodník nemůže nic vzít. Další možností, kterou můžete své peníze zabezpečit, je vypnutí m-plateb v internetové samoobsluze vašeho mobilního operátora, případně po telefonu, kde vám operátor s nastavením pomůže.

SMS podvodů číhá mnohem více

Přijít o peníze kvůli SMS se ale dá více způsoby. Kromě výše zmíněného příkladu pak může jít o různé pochybné soutěže nebo různé aplikace, kde se vám následně třeba každý měsíc automaticky strhne určitá částka. Buďte tak velmi opatrní a vždy si rozmyslete, jaké jsou podmínky služby a zda se nezavazujete k nějakým dalším platbám. Nebezpečí ale hrozí především těm,uživatelům, jenž mají paušál, zatímco u lidí, kteří si dobíjejí kredit, je riziko logicky mnohem menší, zvlášť pokud si dobíjejí třeba jen po dvou stovkách.

Zatímco klasické SMS zprávy asi není třeba nijak podrobněji představovat, hrom…
SMS zprávy neslouží pouze jako oblíbený a rychlý komunikační nástroj – jejich …
Dnes si představíme další zajímavou aplikaci pro správu SMS ve vašem mobilním …
Spousta poskytovatelů různých služeb nabízí svým zákazníkům možnost doručení t…
Facebook
Seznam článků