Operátor:
Číslo příjemce:

Friends 24 – posílejte drobné platby jednoduše s pomocí SMS zprávy

Posíláte často svým známým nebo kamarádům drobné částky, ale otravuje vás vyplňování platebních příkazů v internetovém bankovnictví? Nebo se vám stává, že neznáte číslo účtu dotyčné osoby a preferovali byste nějaké jednodušší a pohodlnější řešení? Skvělým a praktickým způsobem placení je aplikace Friends 24, která umožňuje poslat peníze snadno a rychle přes aplikaci a informovat o tom druhou stranu například formou SMS zprávy. Služba Friends 24 ale není vhodná pro každého – jedná se o produkt od České spořitelny, takže je vhodný pro klienty této největší tuzemské banky. Příjemcem ale může být klient kterékoli banky, platba pak ale trvá déle.

Jednoduché odeslání peněz

Odeslání peněz přes Friends 24 je velmi jednoduché – přihlásíte se do aplikace stejně jako do svého internetového bankovnictví, vyplníte částku, účel platby a vyberete si způsob jejího sdílení – např. pomocí SMS zprávy, případně i jinými způsoby, které jsou bezplatné. Aplikace je dobře zpracovaná a její používání velmi jednoduché.

Posílat platby můžete nejen přes SMS

Kromě informace o platbě přes SMS můžete využít i jiné způsoby sdílení – např. Facebook Messenger, Skype, WhatsApp nebo klasický mail. SMS zpráva (nebo jiná forma sdílení) s odkazem se pak vyplní automaticky a přijde ihned vašemu kamarádovi. Ten si ji otevře ve své aplikaci Friends 24 a tím je platba přijata. Vše je tak velmi rychlé a jednoduché, ideální především pro posílání menších částek mezi přáteli. Maximální výše jedné platby je ale až 10 000 Kč.

Aplikace je ke stažení zdarma

Esemeska je sice zpoplatněná dle vašeho tarifu, jinak je ale aplikace zcela zdarma. Stáhnout si ji můžete buď v internetovém obchodě Google Play (pokud máte Android) nebo v obchodě App Store (pokud máte iPhone). Pokud nechcete při odesílání platby platit nic navíc, můžete místo SMS zprávy poslat informaci o platbě třeba mailem.

Píšete-li ze svého mobilního telefonu často textové zprávy a zároveň nemáte žá…
Pokud nejste přímo z Prahy, ale občas do našeho hlavního města jezdíte, určitě…
V dnešním článku si řekneme něco bližšího o historii textových zpráv. SMS zprávy…
Pomocí krátkých esemesek se dnes dá zaplatit za spoustu různých služeb. Jednou…
Facebook
Seznam článků