Operátor:
Číslo příjemce:

Informace o SMS jízdenkách v pražském metru

Pokud nejste přímo z Prahy, ale občas do našeho hlavního města jezdíte, určitě musíte řešit otázku nákupu jízdenek na metro, případně jiné dopravní prostředky v rámci MHD. V tomto článku jsme pro vás shrnuli základní informace o možnostech koupě SMS jízdenek pro linky pražského metra.

Jízdenka platí nejen v metru, ale i v dalších prostředcích

Předně je třeba říct, že SMS jízdenka je určená nejen pro samotné metro, ale bude vám platit i v ostatních vozech pražské hromadné dopravy, tedy i v tramvajích a autobusech. Nesmíte si ji ale zapomenout koupit včas – nejlépe alespoň dvě minuty před vstupem do vestibulu metra, resp. nástupem do autobusu či tramvaje. SMS jízdenka totiž nepřijde hned po odeslání, ale po cca dvou minutách – toto opatření je běžné i v jiných městech a důvodem je, aby si lidé nestihli narychlo koupit jízdenku až po zahájení kontroly revizorem.

Krátkodobé SMS jízdenky

První dvě SMS jízdenky pro pražské metro jsou krátkodobé – jedna platí pouze 30 minut, stojí 24 Kč a kupuje se odesláním SMS ve tvaru DPT24 na číslo 902 06. Druhá už má platnost třikrát delší – platí tak rovných 90 minut, stojí 32 Kč a kupuje se odesláním SMS ve tvaru DPT32 na číslo 902 06.

Dlouhodobé SMS jízdenky

Pokud budete v Praze trávit celý den a hodně při tom cestovat, vyplatí se vám koupit si celodenní jízdenku. Ta platí přesně 24 hodin, stojí 110 Kč a kupuje se odesláním SMS ve tvaru DPT110 na číslo 902 06. Pozor – u této jízdenky je pak ještě nutné poslat na stejné číslo potvrzující zprávu Ano.

Ještě delší platnost má třídenní jízdenka, která je na 72 hodin, stojí 310 Kč a koupíte ji odesláním SMS ve tvaru DPT310 na číslo 902 06. Opět je nutné potvrzení zprávou Ano na stejné číslo.

Komu se SMS jízdenka v Praze vyplatí?

SMS jízdenky se v Praze vyplatí zejména turistům nebo návštěvníkům, kteří do ní jedou jen na jeden nebo maximálně tři dny. Nevyplatí se dětem, studentům, seniorům nebo invalidním důchodcům 3.stupně, kteří si mohou koupit papírovou jízdenku za poloviční cenu, děti do 6 let a lidé nad 70 let cestují po Praze dokonce zcela zdarma.

Placené portály s širokou nabídkou filmů a seriálů jsou v posledních letech na…
Pomocí krátkých esemesek se dnes dá zaplatit za spoustu různých služeb. Jednou…
Další známou aplikací, která umožňuje svým uživatelům odesílat SMS zdarma, je …
Internetových SMS brán už existuje spousta, možná se tak ptáte, proč byste pro p…
Facebook
Seznam článků