Operátor:
Číslo příjemce:

Klávesnice Swype – pište SMS zprávy ještě rychleji

Píšete ze svého mobilu často textové zprávy, ale rádi byste je psali ještě rychleji? Pak pro vás máme tip na jeden zajímavý alternativní způsob psaní SMS. Jedná se o psaní pomocí klávesnice Swype, které vám může ušetřit spoustu času

Jak funguje psaní přes klávesnici Swype?

Princip psaní esemesek přes Swype je velmi jednoduchý. Zatímco u klasického psaní SMS vyťukáváte postupně jedno písmenko za druhým, při swypování píšete tak, že jednotlivá slova zadáváte tahem prstu. Jedno slovo tak zadáte jediným tahem prstu , čímž se psaní SMS zpráv stává jednodušší a rychlejší.

Swype funguje na mobilech i tabletech

Zadávání textových zpráv pomocí klávesnice Swype funguje jak na dotykových mobilních telefonech, tak i na tabletech. Např. pro zařízení s operačním systémem Android je možnost vybrat si z velkého množství aplikací, které tuto formu zadávání textu umožňují a usnadňují – většina z nich je zcela zdarma.

Hlavní výhody a nevýhody psaní SMS pomocí Swype

K největším plusům patří jednoznačně rychlost a jednoduchost – používat Swype není nic složitého a může vám to při psaní SMS uspořit čas. Na druhou stranu má Swype i své zápory – aplikace porovnává vámi zadané slovo se slovníkem a v případě, že se zobrazené slovo neshoduje s tím, které jste chtěli zadat, můžete si vybrat některé z jiných, jež se vám na displeji zobrazí. Mnoho lidí na Swype nedá dopustit, na druhou stranu většina lidí stále preferuje klasické způsoby zadávání textu.

Jiné alternativy rychlejšího psaní SMS

Asi nejznámější alternativou vůči obyčejnému zadávání znaků je slovník T9, který predikuje slovo, jež jste chtěli napsat. Nejde o žádnou novinku, T9 se používal už v době, kdy žádné dotykové mobily na trhu nebyly, například u legendární Nokie 3310. Zajímavou možností je pak zadávání SMS zpráv hlasovou formou.

SMS zprávy neslouží pouze jako oblíbený a rychlý komunikační nástroj – jejich …
Máte na svém mobilním telefonu spoustu kreditu, kterého se potřebujete zbavit …
Máte pouze obyčejný mobilní telefon bez možnosti připojení k internetu, ale chtě…
V dnešním článku si řekneme něco bližšího o historii textových zpráv. SMS zprávy…
Facebook
Seznam článků