Operátor:
Číslo příjemce:

Kolik stojí odeslání SMS do zahraničí?

Poslat SMS zprávu na telefonní číslo v rámci České republiky je už velmi levnou záležitostí, u neomezených tarifů pak bývají esemesky zcela zdarma v rámci měsíčního paušálu. Jak je to ale s odesíláním SMS do zahraničních zemí? Podívali jsme se na ceny textových zpráv u jednotlivých operátorů, působících na českém trhu.

SMS do zahraničí u O2

Jste-li klientem operátora O2, vyjde vás jedna SMS zpráva do zahraničí na rovných 5 Kč. Na zahraniční esemesky se ale nevztahují volné SMS v rámci tarifu nebo jiných balíčků, musíte tak vždy počítat s jejich zpoplatněním. Kompletní seznam všech zahraničních zemí, na které lze ze sítě O2 zprávy posílat, najdete na webu O2, nebo rovnou po kliknutí na tento odkaz.

SMS do zahraničí u T-Mobile

Prakticky stejnou cenu za jednu odchozí SMS si účtuje i T-Mobile. V jeho případě vás odeslání jedné esemesky vyjde na 5,05 Kč, bez ohledu na to, o kterou konkrétní zahraniční zemi se jedná. U volán už se ale ceny liší, nejlevnější jsou zprávy do sousedních zemí, naopak do těch vzdálených už stojí volání mnohem více – podrobnosti najdete zde.

SMS do zahraničí u Vodafone

O polovinu levnější ceny než jeho konkurence nabízí u zahraničních SMS Vodafone. U něj vás jedna textová zpráva do ciziny vyjde jen na 2,52 Kč, garanci jejího doručení ale máte pouze u roamingových partnerů společnosti Vodafone. Vyšší ceny jsou ale u posílání SMS ze zahraničí do Česka – např. ze severní Ameriky vyjde jedna zpráva na 9,68 Kč, z Afriky, Jižní Ameriky nebo západní Asie dokonce na 14,52 Kč.

Pokud se chystáte na zahraniční cestu, raději si předem u svého operátora zjistěte, jaké jsou v dané zemi podmínky a ceny u volání, SMS a internetu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím, zvláště pokud máte tarif, kde pak můžete být nemile překvapení vyúčtováním.

Pomocí krátkých esemesek se dnes dá zaplatit za spoustu různých služeb. Jednou…
Spousta poskytovatelů různých služeb nabízí svým zákazníkům možnost doručení t…
Zatímco klasické SMS zprávy asi není třeba nijak podrobněji představovat, hrom…
Na našem webu s SMS zdarma vám přinášíme různé články, které se týkají využití…
Facebook
Seznam článků