Operátor:
Číslo příjemce:

Krizové SMS – k čemu slouží a ve kterých městech fungují?

Textové zprávy na mobilní telefony slouží ke spoustě účelů. Dnes si představíme jeden ze zajímavých a velmi užitečných způsobů, k nimž se dají SMS zprávy využít. Jedná se o krizové SMS, které mohou občany varovat při různých nečekaných událostech.

Co jsou to vlastně krizové SMS?

Krizové SMS jsou krátké textové zprávy, které posílají města a obce svým občanům, aby je informovali o různých událostech, o kterých je důležité vědět co nejdříve – typicky se může jednat např. o povodně nebo jiné přírodní katastrofy, dále pak např. výpadky elektrické energie, odstávky vody, různé dopravní uzavírky, případně jiné události. Lidé jsou tak informováni okamžitě a dozví se o aktuální situaci bez zbytečného prodlení.

Jakým způsobem krizové SMS fungují?

K přijímání krizových SMS je obvykle nutné se přihlásit. Na příslušném webu daného města, obce nebo oblasti najdete přesný formát jednotlivých SMS zpráv. SMS vám pak v případě, že se něco důležitého stane, budou automaticky chodit na mobil. Tak snadno, jak se lze k příjmu krizových SMS přihlásit, se z nich lze i odhlásit – příslušný formát zprávy naleznete na stejných webových stránkách.

Která česká města a obce tuto službu svým občanům poskytují?

Krizové SMS zprávy jsou docela rozšířené a setkat se s nimi můžete ve velkém množství měst a obcí po celém území České republiky. Příkladem je např. Jihomoravský kraj, který má tuto službu velmi dobře provedenou (a je dostupná v jednotlivých obcích a městských čtvrtích), dále pak např. Pardubický kraj, Otrokovice, Semily, Sokolov a mnoho dalších. Pokud si chcete zjistit, zda danou službu poskytuje i vaše město, zadejte do Googlu krizové SMS a název města a hned se dozvíte, zda je tato služba dostupná i u vás. Některá města naopak preferují jiné a levnější způsoby krizové komunikace – např. maily nebo zpravodajství přes místní infokanál kabelové televize.

Internetové SMS brány jsou webové stránky, které umožňují lidem posílat textov…
Na našem webu vám představujeme různé alternativní možnosti, jak posílat SMS z…
Další známou aplikací, která umožňuje svým uživatelům odesílat SMS zdarma, je …
SMS zprávy neslouží pouze jako oblíbený a rychlý komunikační nástroj – jejich …
Facebook
Seznam článků