Operátor:
Číslo příjemce:

Přivolat pomoc si lze i pomocí tísňové SMS zprávy

Při krizové situaci všichni víme, že se dá pomoc přivolat telefonátem na bezplatnou telefonickou linku 158, která slouží jako tísňová linka Policie České republiky. Ne každý si ale může snadno pomoc přivolat telefonem a tak bylo pro handicapované osoby zřízeno i speciální telefonní číslo, jehož prostřednictvím si lze jednoduše zavolat rychlou pomoc i textovou zprávou.

Služba je určená pro sluchově a hlasově postižené

Tato služba není určená pro širokou veřejnost – využívat ji správně smějí pouze osoby hlasově nebo sluchově postižené, které se tak mohou snadno spojit s operačním střediskem Policie ČR. Tísňové SMS zprávy se posílají na číslo 603 111 158 a služba samozřejmě funguje zdarma a nepřetržitě po celý rok. Teoreticky by ji za určitých okolností mohli využít i lidé bez handicapu, nicméně muselo by se jednat o naprosto výjimečnou událost, kdy dotyčná osoba nemůže použít klasický telefonní hovor a tísňová SMS zpráva je pro ni jediným bezpečným řešením.

Využít této služby mohou handicapovaní z celé ČR

Operační středisko této tísňové linky se sice nachází na území našeho hlavního města, nicméně služba je určená zejména pro hluchoněmé, neslyšící, případně i nedoslýchavé osoby z celého Česka – operátor zprávu ihned předává kolegům podle příslušné polohy odesílatele SMS zprávy. Linku mohou samozřejmě využít nejen čeští občané, ale i cizinci a zahraniční návštěvníci naší republiky.

Tísňové SMS u nás fungují od roku 2006

Projekt tísňových SMS zpráv byl uveden do provozu v roce 2006 a hned v prvních dvou letech získal několik ocenění. Podrobné informace o této lince, včetně formuláře pro neslyšící osoby, naleznete na webových stránkách Policie ČR na adrese http://www.policie.cz/clanek/projekt-tisnove-linky-pro-neslysici-sms-603-111-158-926967.aspx.

SMS zprávy neslouží pouze jako oblíbený a rychlý komunikační nástroj – jejich …
Běžná SMS zpráva je už v dnešní době relativně levnou záležitostí a její cena …
Na našem webu s SMS zdarma vám přinášíme různé články, které se týkají využití…
Občas slouží textové esemesky také jako ověření při registraci k některým službá…
Facebook
Seznam článků