Operátor:
Číslo příjemce:

SMS jízdenky v českých městech – základní informace

Textové SMS zprávy mají v dnešní době celou řadu různých využití, patří mezi ně i možnost nákupu jízdenky do městské hromadné dopravy. Jízdenka přes SMS je velmi praktickým řešením a oproti klasickým papírovým lístkům má několik výhod.

Jak fungují SMS jízdenky?

Koupit si SMS jízdenku je velmi snadné – stačí jen napsat příslušný kód jako text SMS, odeslat na dané číslo a cca do dvou minut vám jízdenka přijde v podobě SMS zprávy na mobil. SMS jízdenky se dají koupi s různou platností, od těch standardních až po celodenní.

Výhoda SMS jízdenky oproti klasické jízdence

Ve srovnání s tradičními papírovými jízdenkami mají ty esemeskové několik výhod. Asi hlavní předností je fakt, že nemusíte nikde hledat trafiku, novinový stánek nebo prodejní automat. Další výhodou je to, že nepotřebujete žádné drobné ani jinou hotovost – stačí mít pouze dostatek kreditu v mobilu. Jízdenka je také praktická v tom směru, že ji nemůžete tak snadno ztratit.

Na co si dát u SMS jízdenek pozor?

U SMS jízdenky je důležité, abyste si ji koupili nejpozději 2 minuty před nástupem do dopravního prostředku, resp. abyste do něj nastupovali už s přijatou SMS jízdenkou. Toto opatření je dáno tím, že kdyby tato jízdenka přišla okamžitě, spousta lidí by si ji koupila až v okamžiku, kdy začne revize jízdenek. Pokud tedy nastoupíte např. do autobusu, revizor zahájí kontrolu a vy teprve začnete SMS posílat, pravděpodobně dostanete pokutu.

Ve kterých městech u nás lze jízdenku přes SMS kupovat?

Počet měst, kde lze jízdenku prostřednictvím SMS kupovat, neustále roste. SMS jízdenky mají např. v Praze, Brně, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci, Ostravě, Českých Budějovicích, Plzni nebo Ústí nad Labem.

SMS jízdenky přes aplikace

Kromě klasického způsobu nákupu SMS jízdenky existuje i možnost její koupě přes aplikaci v mobilním telefonu. Speciální aplikaci má např. Dopravní podnik hlavního města Prahy, další jsou pak např. pro Brno nebo Olomouc. Alternativou jsou pak univerzální aplikace, jako např. Sejf, který umožňuje i platbu za parkování a další služby.

Máte pouze obyčejný mobilní telefon bez možnosti připojení k internetu, ale chtě…
Pokud nejste přímo z Prahy, ale občas do našeho hlavního města jezdíte, určitě…
Občas slouží textové esemesky také jako ověření při registraci k některým službá…
Facebook
Seznam článků