Operátor:
Číslo příjemce:

SMS ověření u některých služeb

Občas slouží textové esemesky také jako ověření při registraci k některým službám. Pojďme se společně podívat na vybrané příklady, kde se SMS verifikace často používá.

SMS ověření se často používá u půjček

Typickým příkladem, kde slouží SMS zprávy pro ověření, jsou některé nebankovní SMS půjčky. U nich mnohdy při vyplňování žádosti bývá součástí také SMS verifikace – žadatel vyplní svoje údaje včetně telefonního čísla, na něj mu pak přijde SMS zpráva s kódem. Ten pak vyplní do příslušného políčka na monitoru, čímž se ověří, že číslo je jeho a nedochází tak k žádnému zneužití.

Také u Facebooku se používá SMS verifikace

U největší sociální sítě se uživatelé přihlašují pomocí mailové adresy a přihlašovacího hesla. Pro lepší zabezpečení facebookového účtu se ale v nastavení vyplňuje i číslo na mobil a v případě, že např. zapomenete heslo, můžete si jej obnovit díky esemesce na váš mobilní telefon.

V souvislosti se SMS a Facebookem ale musíme zmínit také jedno nebezpečí. Může se stát, že vám přijde zpráva od někoho z vašich přátel na FB. Pokud vás dotyčná osoba žádá o to, abyste jí poslali kód ze zprávy, jež vám přišla v SMS, rozhodně to nedělejte – může jít o podvod, kdy se někdo naboural do cizího účtu a snaží se vás obrat o peníze.

SMS ověření u bankovních plateb

Běžně se verifikace prostřednictvím SMS zprávy využívá také v oblasti internetového bankovnictví, kde se touto formou ověřují platby. Banka vás tak chrání před případným zneužitím vašeho účtu.

SMS ověřování používá také Google, Instagram a mnoho dalších společností. Kromě bank, sociálních sítí a půjček ale tato forma ověření funguje i u spousty dalších produktů, u nichž hrozí riziko zneužití – ať už vašich peněz nebo osobních dat. V poslední době se o ochraně osobních údajů často diskutuje i v souvislosti se zavedením kontroverzního nařízení GDPR.

Máte na svém mobilním telefonu spoustu kreditu, kterého se potřebujete zbavit …
SMS zprávy neslouží pouze jako oblíbený a rychlý komunikační nástroj – jejich …
Internetových SMS brán už existuje spousta, možná se tak ptáte, proč byste pro p…
Přes naši internetovou SMS bránu můžete snadno a pohodlně odesílat SMS zdarma …
Facebook
Seznam článků