Operátor:
Číslo příjemce:

SMS parking – zaplaťte za parkování pomocí SMS zprávy

Pomocí krátkých esemesek se dnes dá zaplatit za spoustu různých služeb. Jednou z nich je i parkování, které tak můžete uhradit pohodlně prostřednictvím vašeho mobilního telefonu, aniž byste museli chodit k parkovacímu automatu. Tato služba se postupně rozšiřuje po celé ČR a kromě velkých měst je dostupná i v celé řadě těch menších.

Jak zaplatit parkování esemeskou?

Platba SMS zprávou za parkovné je velmi jednoduchá – stačí jen odeslat textovou zprávu v příslušném tvaru a krátce poté vám na mobil přijde SMS s parkovacím lístkem.

Ve kterých městech je tato služba dostupná?

Seznam míst, kde je tato služba v provozu, se neustále rozšiřuje. Vedle těch největších českých měst, jako je Praha, Brno, Hradec Králové, Olomouc nebo Ostrava, funguje SMS parking i v celé řadě menších, jako je např. Chrudim, Letohrad, Třebíč, Velká Bíteš nebo Votice. Bližší informace najdete např. na stránce http://www.parkovacilistek.cz/, kde je jejich seznam pravidelně aktualizovaný.

Mobilní aplikace pro SMS parking

V některých městech mají řidiči možnost obsluhovat SMS parking i pomocí aplikace v mobilním telefonu. Momentálně je tato služba dostupná např. v Hradci Králové nebo Olomouci – pro obě města jsou příslušné aplikace ke stažení v internetovém obchodě Google Play, u HK je k dispozici i aplikace pro iOS. Ne vždy se ale platba přes aplikaci vyplatí – raději si předem ověřte, jaký je její tarif.

Hlavní výhody platby za parkování přes SMS

Platba za parkování pomocí SMS zprávy má spoustu výhod – patří k nim např. snadná možnost prodloužení bez nutnosti chodit k parkovacímu automatu nebo možnost pohodlné platby i v situaci, kdy nemáte žádné drobné. Služba je naprosto bezpečná, komfortní a je skvělou alternativou pro všechny řidiče, kteří tak mohou provést úhradu bez zbytečného zdržování.

Píšete-li ze svého mobilního telefonu často textové zprávy a zároveň nemáte žá…
Většina lidí posílá textové zprávy ze svých mobilů přes klasickou vestavěnou a…
SMS zprávy neslouží pouze jako oblíbený a rychlý komunikační nástroj – jejich …
Na Velikonoce sice lidé neposílají ani zdaleka tolik přání, jako v období váno…
Facebook
Seznam článků