Operátor:
Číslo příjemce:

SMS potvrzení o objednávce, nákupu nebo doručení

Spousta poskytovatelů různých služeb nabízí svým zákazníkům možnost doručení textové zprávy na mobil, která potvrzuje jejich objednávku, odeslání zásilky, doručení balíku nebo třeba nákup jízdenky na vlak. Většinou jsou tyto potvrzovací SMS zprávy bezplatné a často slouží jako doplnění k mailové zprávě – hodí se tak např. v situaci, kdy jste venku, nemáte připojení k internetu a potřebujete získat kód balíku nebo jízdenky.

SMS zprávy od České pošty

Jednou z největších firem, které lidem posílají SMS zprávy s potvrzením, je Česká pošta. Od ní můžete dostat SMS potvrzení např. v momentě, kdy vám přijde balíček, který máte uložený na poště – ve zprávě pak budete mít i informaci, do kterého termínu si jej můžete nejpozději vyzvednout.

SMS potvrzení od Zásilkovny

Samozřejmostí je SMS o uložení balíčku také u oblíbené Zásilkovny, jež umožňuje příjem balíků za mnohem nižší ceny než klasická pošta. Součástí SMS zprávy od Zásilkovny je vždy i speciální kód, který obsluze nadiktujete nebo ukážete – výhodou je, že za vás takto může balíček převzít třeba i někdo z rodiny, kamarádů nebo známých, kterým kód dáte.

SMS jízdenky od Českých drah

Také České dráhy patří ke společnostem, jež svým zákazníkům posílají SMS zdarma, v jejich případě s informací o zakoupené jízdence. Pokud si tedy koupíte lístek na vlak přes internetový obchod Českých drah, po jeho zaplacení vám přijde bezplatná SMS na váš mobilní telefon. Kromě toho ale samozřejmě budete mít zprávu i v mailové schránce a používáte-li aplikaci Můj vlak, tak bude jízdenka i přímo v ní.

SMS zdarma s potvrzením o objednávce, o doručení zásilky nebo jiné službě dnes nabízí celá řada velkých i malých společností. Je to velmi praktická služba, kterou ocení nejen ti, kteří nepoužívají internet v mobilu.

Vánoční svátky a zejména pak Štědrý den patří k období, kdy lidé nejvíce z cel…
Pomocí krátkých esemesek se dnes dá zaplatit za spoustu různých služeb. Jednou…
V dnešním článku si řekneme něco bližšího o historii textových zpráv. SMS zprávy…
Používáte u svého mobilního telefonu předplacenou kartu a občas se dostanete d…
Facebook
Seznam článků