Operátor:
Číslo příjemce:

SMS soutěže na internetu

Prostřednictvím textových SMS zpráv můžeme nejen komunikovat s ostatními lidmi, ale touto formou je možné se zúčastnit různých zajímavých soutěží o atraktivní ceny. Existuje ale několik druhů SMS soutěží – některé z nich vás přijdou jen na pár korun, u jiných ale hrozí, že utratíte stovky až tisíce. Výhry jsou ale obvykle velmi lákavé.

Druhy SMS soutěží na internetu

Internetové SMS soutěže nejsou všechny stejné – setkat se lze s jejich různými podobami. Typickým příkladem jsou jednoduché soutěže, kde musíte odpovědět na zadanou otázku a systém pak vylosuje určitý počet výherců. Takových soutěží je mnoho a často se s nimi lze setkat např. v oblíbených televizních pořadech nebo v časopisech.

Jiný typ SMS soutěží nabízejí speciální portály, kde je spousta atraktivních cen, z nichž si může hráč vybrat tu, jež ho nejvíce láká. Princip soutěže pak spočívá v tom, že cenu získá ta SMS zpráva, která přijde v předem určeném pořadí – např. každá 500. SMS. Obvykle se v nich hraje např. o elektroniku, oblíbené jsou zejména mobily a jiné zboží.

Výhody SMS soutěží

Internetové SMS soutěže mají samozřejmě spoustu předností, k těm největším patří zejména velmi snadná účast ve hře – stačí pouze odeslat krátkou textovou zprávu v příslušném formátu. Lákavé jsou i ceny a u některých SMS soutěží stojí jedna SMS jen pár korun, takže nijak nezatíží váš rozpočet.

Rizika SMS soutěží

Nebezpečí mnoha soutěží tohoto typu spočívá v jejich vysoké ceně – často může jedna SMS stát až 99 Kč a pokud ji odešlete opakovaně, účet za telefon se může vyšplhat hodně vysoko. Zásadním negativem je pak poměr pravděpodobnosti výhry k ceně za SMS – výhra má např. hodnotu 10 000 Kč, vyhraje každá tisící SMS, přičemž jedna stojí 99 Kč – šance na výhru je tak minimální a soutěž se vyplatí jen jejímu provozovateli. Než takto zbytečně vyhazovat peníze, už se spíše vyplatí investovat do jiných her – např. do kurzových sázek, kde výhra odpovídá pravděpodobnosti.

Na našem webu s SMS zdarma vám přinášíme různé články, které se týkají využití…
SMS zprávy neslouží pouze jako oblíbený a rychlý komunikační nástroj – jejich …
V dnešní době, kdy už skoro každý má mobilní telefon, to sice není příliš aktu…
Tentokrát tu máme něco pro fanoušky ezoteriky a všechny ty, kteří věří na horo…
Facebook
Seznam článků