Operátor:
Číslo příjemce:

Alternativy k SMS zdarma – WhatsApp

Na našem webu vám představujeme různé alternativní možnosti, jak posílat SMS zprávy zcela zdarma, bez jakýchkoli poplatků. Nedávno jsme si představili oblíbený Messenger od Facebooku, dnes se podíváme na aplikaci WhatsApp, která patří k nejstahovanějším aplikacím nejen na Android.

K čemu je určená aplikace WhatsApp?

WhatsApp je moderní komunikační aplikací, která slouží nejen k posílání textových zpráv, ale i k telefonování, videohovorům a ke sdílení fotek, videí nebo různých dokumentů. To vše je naprosto bezplatné, za používání WhatsApp se žádné poplatky neúčtují. Jediné, za co v souvislosti s používáním aplikace můžete utratit peníze, je datové připojení, ale to už závisí na tom, jaký máte tarif nebo jakého operátora využíváte.

Na jakých zařízeních WhatsApp funguje?

WhatsApp patří mezi tzv. multiplatformní aplikace, je tedy dostupná hned na několika systémech. Používat ji tak můžete na klasických stolních počítačích a noteboocích (PC i Mac) a na mobilních telefonech s operačními systémy Android, iOS, Windows Phone, Blackberry nebo Symbian. Odkaz ke stažení najdete kromě příslušných internetových obchodů i na webové stránce WhatsApp na adrese www.whatsapp.com. Jak samotná aplikace, tak i stránka jsou kompletně přeloženy do češtiny, její obsluhu tak zvládne každý.

Stručná historie aplikace WhatsApp

Vývojářem WhatsApp je stejnojmenná americká společnost, jež byla založena roku 2009. Postupem času se stala velmi populární a v roce 2014 ji dokonce za 16 miliard dolarů koupil Facebook, zachoval ale její nezávislost včetně původního jména. V posledních letech počet uživatelů WhatsAppu neustále roste – zatímco ještě v roce 2014 ho používalo půl miliardy lidí, o další dva roky později už počet jeho uživatelů překročil hranici jedné miliardy.

Máte na svém mobilním telefonu spoustu kreditu, kterého se potřebujete zbavit …
Prostřednictvím SMS zprávy se dá zařídit spousta věcí – esemesky nejsou určené p…
Píšete-li ze svého mobilního telefonu často textové zprávy a zároveň nemáte žá…
Když si chce člověk pustit nějaký film nebo seriál, který zrovna nedávají v te…
Facebook
Seznam článků