Operátor:
Číslo příjemce:

Kolik stojí odeslání SMS do zahraničí?

Poslat SMS zprávu na telefonní číslo v rámci České republiky je už velmi levnou záležitostí, u neomezených tarifů pak bývají esemesky zcela zdarma v rámci měsíčního paušálu. Jak je to ale s odesíláním SMS do zahraničních zemí? Podívali jsme se na ceny textových zpráv u jednotlivých operátorů, působících na českém trhu.

SMS do zahraničí u O2

Jste-li klientem operátora O2, vyjde vás jedna SMS zpráva do zahraničí na rovných 5 Kč. Na zahraniční esemesky se ale nevztahují volné SMS v rámci tarifu nebo jiných balíčků, musíte tak vždy počítat s jejich zpoplatněním. Kompletní seznam všech zahraničních zemí, na které lze ze sítě O2 zprávy posílat, najdete na webu O2, nebo rovnou po kliknutí na tento odkaz.

SMS do zahraničí u T-Mobile

Prakticky stejnou cenu za jednu odchozí SMS si účtuje i T-Mobile. V jeho případě vás odeslání jedné esemesky vyjde na 5,05 Kč, bez ohledu na to, o kterou konkrétní zahraniční zemi se jedná. U volán už se ale ceny liší, nejlevnější jsou zprávy do sousedních zemí, naopak do těch vzdálených už stojí volání mnohem více – podrobnosti najdete zde.

SMS do zahraničí u Vodafone

O polovinu levnější ceny než jeho konkurence nabízí u zahraničních SMS Vodafone. U něj vás jedna textová zpráva do ciziny vyjde jen na 2,52 Kč, garanci jejího doručení ale máte pouze u roamingových partnerů společnosti Vodafone. Vyšší ceny jsou ale u posílání SMS ze zahraničí do Česka – např. ze severní Ameriky vyjde jedna zpráva na 9,68 Kč, z Afriky, Jižní Ameriky nebo západní Asie dokonce na 14,52 Kč.

Pokud se chystáte na zahraniční cestu, raději si předem u svého operátora zjistěte, jaké jsou v dané zemi podmínky a ceny u volání, SMS a internetu. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím, zvláště pokud máte tarif, kde pak můžete být nemile překvapení vyúčtováním.

Prostřednictvím SMS zprávy se dá zařídit spousta věcí – esemesky nejsou určené p…
Placené portály s širokou nabídkou filmů a seriálů jsou v posledních letech na…
V dnešním článku si řekneme něco bližšího o historii textových zpráv. SMS zprávy…
Tentokrát tu máme něco pro fanoušky ezoteriky a všechny ty, kteří věří na horo…
Facebook
Seznam článků