Operátor:
Číslo příjemce:

Krizové SMS – k čemu slouží a ve kterých městech fungují?

Textové zprávy na mobilní telefony slouží ke spoustě účelů. Dnes si představíme jeden ze zajímavých a velmi užitečných způsobů, k nimž se dají SMS zprávy využít. Jedná se o krizové SMS, které mohou občany varovat při různých nečekaných událostech.

Co jsou to vlastně krizové SMS?

Krizové SMS jsou krátké textové zprávy, které posílají města a obce svým občanům, aby je informovali o různých událostech, o kterých je důležité vědět co nejdříve – typicky se může jednat např. o povodně nebo jiné přírodní katastrofy, dále pak např. výpadky elektrické energie, odstávky vody, různé dopravní uzavírky, případně jiné události. Lidé jsou tak informováni okamžitě a dozví se o aktuální situaci bez zbytečného prodlení.

Jakým způsobem krizové SMS fungují?

K přijímání krizových SMS je obvykle nutné se přihlásit. Na příslušném webu daného města, obce nebo oblasti najdete přesný formát jednotlivých SMS zpráv. SMS vám pak v případě, že se něco důležitého stane, budou automaticky chodit na mobil. Tak snadno, jak se lze k příjmu krizových SMS přihlásit, se z nich lze i odhlásit – příslušný formát zprávy naleznete na stejných webových stránkách.

Která česká města a obce tuto službu svým občanům poskytují?

Krizové SMS zprávy jsou docela rozšířené a setkat se s nimi můžete ve velkém množství měst a obcí po celém území České republiky. Příkladem je např. Jihomoravský kraj, který má tuto službu velmi dobře provedenou (a je dostupná v jednotlivých obcích a městských čtvrtích), dále pak např. Pardubický kraj, Otrokovice, Semily, Sokolov a mnoho dalších. Pokud si chcete zjistit, zda danou službu poskytuje i vaše město, zadejte do Googlu krizové SMS a název města a hned se dozvíte, zda je tato služba dostupná i u vás. Některá města naopak preferují jiné a levnější způsoby krizové komunikace – např. maily nebo zpravodajství přes místní infokanál kabelové televize.

Placené portály s širokou nabídkou filmů a seriálů jsou v posledních letech na…
Další známou aplikací, která umožňuje svým uživatelům odesílat SMS zdarma, je …
Pomocí krátkých esemesek se dnes dá zaplatit za spoustu různých služeb. Jednou…
Prostřednictvím textových SMS zpráv můžeme nejen komunikovat s ostatními lidmi…
Facebook
Seznam článků