Operátor:
Číslo příjemce:

Počet vánočních SMS klesá, lidé spíše využívají sociální sítě

Vánoční svátky a zejména pak Štědrý den patří k období, kdy lidé nejvíce z celého roku posílají textové zprávy. Každoročně je právě 24.prosinec dnem, kdy jednotliví mobilní operátoři registrují nejvyšší počet odeslaných SMS za celý rok. Postupně ale tato čísla klesají a lidé k vánočnímu přání čím dál více využívají jiné platformy.

62 milionů SMS zpráv na Štědrý den

V letošním roce zaznamenala trojice českých mobilních operátorů celkem 62 milionů odeslaných esemesek. Je to stále velmi vysoké číslo, v posledních letech už ale – zejména mladší ročníky – používají spíše jiné způsoby, jak svým blízkým popřát krásné Vánoce. Pokud jde o multimediální MMS zprávy, těch bylo letos na Štědrý den odesláno přibližně 1,2 milionu.

Rekord byl v roce 2013, od té doby se SMS posílají méně

Když se podíváme do statistik, zjistíme, že od roku 2004 počet vánočních SMS postupně rostl z 52 milionů v roce 2004 až po 75 milionů v roce 2009. V dalších letech sice došlo k poklesu, ale pak přišel rekord v roce 2013, kdy 24.prosince bylo odesláno 75,44 milionu SMS. Náhoda to bezesporu nebyla, právě v roce 2013 u nás totiž operátoři zavedli neomezené tarify. V dalších letech už ale počet vánočních SMS začal znovu klesat, například letos došlo k poklesu o více než 7 milionů SMS.

Pokles textových zpráv zaznamenali všichni operátoři

Snížení počtu esemesek se pochopitelně týká všech tří hlavních operátorů – nižší čísla hlásí jak O2, tak i T-Mobile a Vodafone. Poklesl ale i počet telefonických hovorů, naopak přirozeně prudce roste datový provoz – např. u T-Mobile šlo o meziroční nárůst o 267 procent.

Lidé si ke svátkům přejí spíše přes Facebook

Pokles počtu SMS není nijak překvapivý – v dnešní době, kdy už má skoro každý připojení k internetu a účet na Facebooku, si lidé přejí spíše prostřednictvím sociálních sítí, případně přes maily nebo různé jiné komunikační nástroje. Je jasné, že tento trend bude pokračovat i v dalších letech.

Chcete vaši lásku potěšit krásnou textovou zprávou, která jí přijde přímo na mob…
Spousta poskytovatelů různých služeb nabízí svým zákazníkům možnost doručení t…
Zatímco klasické SMS zprávy asi není třeba nijak podrobněji představovat, hrom…
Nemáte kredit a rádi byste někomu poslali esemesku? Žádný problém – můžete ji …
Facebook
Seznam článků