Operátor:
Číslo příjemce:

Premiové SMS zprávy – základní informace a ceny

Běžná SMS zpráva je už v dnešní době relativně levnou záležitostí a její cena se – v závislosti na tom, jakého máte mobilního operátora – pohybuje zhruba kolem jedné až dvou korun. Vedle klasických esemesek se ale dají posílat i tzv. premiové SMS zprávy, u kterých už je cena výrazně vyšší. V tomto článku si prémiové SMS představíme trochu podrobněji.

Dva druhy prémiových SMS

Podle toho, jakým způsobem se cena za SMS zprávu účtuje, rozdělujeme prémiové SMS do dvou druhů – MO a MT. V prvním případě se platí za odeslanou esemesku (tedy stejně jako u těch obyčejných), ve druhém je ale zvýšeným tarifem účtována až příchozí SMS – odchozí stojí stejně jako běžná SMS a příchozí už je zpoplatněna podle speciálního prémiového tarifu.

Co udává první trojčíslí prémiové SMS?

Čísla pro prémiové SMS poznáte mimo jiné podle prvního dvojčíslí, které je vždy 90. Třetí cifra pak udává typ obsahu – na 900 začíná multimediální obsah, na 901 a 906 různé soutěže a hlasování, 903 patří k online hrám, 907 jsou platby za přístup k virtuálním účtům, 908 služby loterijního charakteru a trojčíslí 909 slouží pro placené SMS zprávy k erotickým službám.

Jak poznat, kolik prémiová SMS stojí?

Cenu za jednu SMS poznáte velmi snadno, je totiž obsažena přímo v daném telefonním čísle. U čísel, u nichž se platí za odeslanou SMS, se jedná o šestou a sedmou číslici – např. 90X XX AB – AB udává cenu esemesky. U čísel, kde se platí za přijatou SMS, se pak jedná o šestou, sedmou a osmou číslici – např. 90X XX ABC – ABC udává cenu esemesky. Maximální cena jedné SMS může činit až 600 Kč – dávejte si tak velký pozor, o jaké číslo se jedná.

Prověření konkrétního čísla s premiovými SMS

Nejste si jistí, jestli je bezpečné poslat SMS na určité číslo? Můžete si jej snadno ověřit na stránce www.platmobilem.cz, kde ho stačí pouze vyplnit a zobrazí se vám podrobné informace o jeho provozovateli.

Dnes si představíme další zajímavou aplikaci pro správu SMS ve vašem mobilním …
Poslat SMS zprávu na telefonní číslo v rámci České republiky je už velmi levno…
Máte na svém mobilním telefonu spoustu kreditu, kterého se potřebujete zbavit …
Dnes si opět představíme jednu z alternativních mobilních aplikací, sloužících…
Facebook
Seznam článků