Operátor:
Číslo příjemce:

SMS ověření u některých služeb

Občas slouží textové esemesky také jako ověření při registraci k některým službám. Pojďme se společně podívat na vybrané příklady, kde se SMS verifikace často používá.

SMS ověření se často používá u půjček

Typickým příkladem, kde slouží SMS zprávy pro ověření, jsou některé nebankovní SMS půjčky. U nich mnohdy při vyplňování žádosti bývá součástí také SMS verifikace – žadatel vyplní svoje údaje včetně telefonního čísla, na něj mu pak přijde SMS zpráva s kódem. Ten pak vyplní do příslušného políčka na monitoru, čímž se ověří, že číslo je jeho a nedochází tak k žádnému zneužití.

Také u Facebooku se používá SMS verifikace

U největší sociální sítě se uživatelé přihlašují pomocí mailové adresy a přihlašovacího hesla. Pro lepší zabezpečení facebookového účtu se ale v nastavení vyplňuje i číslo na mobil a v případě, že např. zapomenete heslo, můžete si jej obnovit díky esemesce na váš mobilní telefon.

V souvislosti se SMS a Facebookem ale musíme zmínit také jedno nebezpečí. Může se stát, že vám přijde zpráva od někoho z vašich přátel na FB. Pokud vás dotyčná osoba žádá o to, abyste jí poslali kód ze zprávy, jež vám přišla v SMS, rozhodně to nedělejte – může jít o podvod, kdy se někdo naboural do cizího účtu a snaží se vás obrat o peníze.

SMS ověření u bankovních plateb

Běžně se verifikace prostřednictvím SMS zprávy využívá také v oblasti internetového bankovnictví, kde se touto formou ověřují platby. Banka vás tak chrání před případným zneužitím vašeho účtu.

SMS ověřování používá také Google, Instagram a mnoho dalších společností. Kromě bank, sociálních sítí a půjček ale tato forma ověření funguje i u spousty dalších produktů, u nichž hrozí riziko zneužití – ať už vašich peněz nebo osobních dat. V poslední době se o ochraně osobních údajů často diskutuje i v souvislosti se zavedením kontroverzního nařízení GDPR.

Zatímco klasické SMS zprávy asi není třeba nijak podrobněji představovat, hrom…
Píšete ze svého mobilu často textové zprávy, ale rádi byste je psali ještě ryc…
Dnes se podíváme na problematiku podvodů, které někteří lidé provádějí s pomoc…
SMS zprávy neslouží pouze jako oblíbený a rychlý komunikační nástroj – jejich …
Facebook
Seznam článků