Operátor:
Číslo příjemce:

SMS půjčky – požádejte si o půjčku i přes SMS zprávu

V souvislosti s nebankovními úvěry se často můžeme setkat s označením SMS půjčky. Co vlastně tento pojem označuje, které úvěrové společnosti tento typ půjček nabízejí a jaké jsou jejich největší klady a zápory?

Co jsou to vlastně SMS půjčky?

Na první pohled se může zdát, že SMS půjčky jsou jednoduše úvěry, které se sjednávají odesláním textové zprávy z mobilního telefonu. Ve skutečnosti se ale tento termín používá obecně pro malé a rychlé nebankovní půjčky, které mívají zpravidla splatnost okolo jednoho měsíce a úvěrový rámec v řádu několika tisíc korun. V podstatě jsou SMS půjčky totéž, co půjčky do výplaty nebo mikropůjčky.

Které půjčky umožňují sjednání přes SMS zprávu?

Někteří poskytovatelé ale skutečně umožňují – kromě klasického sjednání přes internet – i možnost požádat si o úvěr pomocí esemesky. K těm nejznámějším patří např. Via SMS – napoprvé si sice musíte vyplnit žádost online, stávající klienti už ale mají na výběr, zda si o další půjčku požádají přes internet nebo přes SMS. K dalším společnostem, nabízejícím vyřízení půjčky přes SMS, patří Everyday Plus, Express Credit a řada dalších.

Další velcí poskytovatelé SMS půjček

K největším českým nebankovním poskytovatelům, nabízejícím rychlé a dostupné SMS půjčky (jež se sjednávají přes webové stránky) patří zejména společnosti Zaplo Finance (s půjčkou Zaplo), Creamfinance Czech (s půjčkami CreditAir a CreditOn) nebo Home Credit (s půjčkou Kamali, která se dříve jmenovala Japonská půjčka).

Největší výhody a nevýhody SMS půjček

K hlavním přednostem tohoto typu úvěrů patří zejména jejich rychlost, dostupnost, snadné vyřízení přes webové stránky a u řady poskytovatelů pak i možnost získat první půjčku zdarma.

Naopak rizikem jsou často velmi vysoké úroky a RPSN (roční procentní sazba nákladů), vysoké poplatky za prodloužení půjčky nebo velmi vysoké sankce za nesplácení. SMS půjčku je třeba vybírat velmi obezřetně a nejlépe pak s pomocí různých internetových srovnávačů.

Nemáte chytrý telefon s mailovou aplikací, ale přáli byste si, aby vám chodila u…
Placené portály s širokou nabídkou filmů a seriálů jsou v posledních letech na…
Na Velikonoce sice lidé neposílají ani zdaleka tolik přání, jako v období váno…
Přes naši internetovou SMS bránu můžete snadno a pohodlně odesílat SMS zdarma …
Facebook
Seznam článků