Operátor:
Číslo příjemce:

SMS půjčky – požádejte si o půjčku i přes SMS zprávu

V souvislosti s nebankovními úvěry se často můžeme setkat s označením SMS půjčky. Co vlastně tento pojem označuje, které úvěrové společnosti tento typ půjček nabízejí a jaké jsou jejich největší klady a zápory?

Co jsou to vlastně SMS půjčky?

Na první pohled se může zdát, že SMS půjčky jsou jednoduše úvěry, které se sjednávají odesláním textové zprávy z mobilního telefonu. Ve skutečnosti se ale tento termín používá obecně pro malé a rychlé nebankovní půjčky, které mívají zpravidla splatnost okolo jednoho měsíce a úvěrový rámec v řádu několika tisíc korun. V podstatě jsou SMS půjčky totéž, co půjčky do výplaty nebo mikropůjčky.

Které půjčky umožňují sjednání přes SMS zprávu?

Někteří poskytovatelé ale skutečně umožňují – kromě klasického sjednání přes internet – i možnost požádat si o úvěr pomocí esemesky. K těm nejznámějším patří např. Via SMS – napoprvé si sice musíte vyplnit žádost online, stávající klienti už ale mají na výběr, zda si o další půjčku požádají přes internet nebo přes SMS. K dalším společnostem, nabízejícím vyřízení půjčky přes SMS, patří Everyday Plus, Express Credit a řada dalších.

Další velcí poskytovatelé SMS půjček

K největším českým nebankovním poskytovatelům, nabízejícím rychlé a dostupné SMS půjčky (jež se sjednávají přes webové stránky) patří zejména společnosti Zaplo Finance (s půjčkou Zaplo), Creamfinance Czech (s půjčkami CreditAir a CreditOn) nebo Home Credit (s půjčkou Kamali, která se dříve jmenovala Japonská půjčka).

Největší výhody a nevýhody SMS půjček

K hlavním přednostem tohoto typu úvěrů patří zejména jejich rychlost, dostupnost, snadné vyřízení přes webové stránky a u řady poskytovatelů pak i možnost získat první půjčku zdarma.

Naopak rizikem jsou často velmi vysoké úroky a RPSN (roční procentní sazba nákladů), vysoké poplatky za prodloužení půjčky nebo velmi vysoké sankce za nesplácení. SMS půjčku je třeba vybírat velmi obezřetně a nejlépe pak s pomocí různých internetových srovnávačů.

Na našem webu vám představujeme různé alternativní možnosti, jak posílat SMS z…
Píšete ze svého mobilu často textové zprávy, ale rádi byste je psali ještě ryc…
Pokud vám za jakéhokoli důvodu nevyhovuje základní vestavěná aplikace pro příj…
Běžná SMS zpráva je už v dnešní době relativně levnou záležitostí a její cena …
Facebook
Seznam článků