Operátor:
Číslo příjemce:

SMS zprávy lze poslat i na pevnou linku

V dnešní době, kdy už skoro každý má mobilní telefon, to sice není příliš aktuální záležitost, stále je ale možné odesílat textové SMS zprávy i na pevné linky. Pokud o tom nevíte a zajímá vás, jakým způsobem tato neobvyklá služba funguje, přečtěte si následující řádky, kde jsme pro vás vybrali aktuální informace, jak odesílání SMS na pevnou linku funguje u jednotlivých velkých operátorů.

O2 a SMS na pevnou linku

U O2 můžete esemesku na pevné číslo odeslat úplně stejným způsobem, jako když ji posíláte na mobil – zpráva pak dotyčnému přijde buď v textovém, hlasovém nebo faxovém formátu. V případě hlasového doručení SMS je hovor uskutečněn z čísla 495 580 030. Podmínkou je, že SMS musí mít do 160 znaků, být bez diakritiky a pouze v českém jazyce (pokud by byla v jakémkoli jiném jazyce, byla by přečtena stejně, jako by šlo o text v češtině). Cena jedné takové SMS zprávy je 5,04 Kč s DPH.

T-Mobile a SMS na pevnou linku

Stejně jako u O2 funguje posílání textových zpráv na pevné linky i u operátora T-Mobile. I zde jste omezení limitem 160 znaků a operátor následně zprávu doručí buď v podobě textu (pokud to pevná linka příjemce umožňuje) nebo v hlasové podobě, kdy bude příjemci zpráva dvakrát přečtena. Hovor vždy proběhne z čísla 498 501 811 a to ve všední dny mezi 7.00 až 22.00 nebo o víkendech od 9.00 do 22.00. Tyto SMS zprávy lze posílat nejen z Česka, ale i ze zahraničních zemí.

Vodafone a SMS na pevnou linku

Možnost poslat esemesku na pevnou linku nabízí i třetí největší tuzemský operátor. Stejně jako u jeho konkurence, i zde se SMS posílá klasickým způsobem, příjemci je pak zpráva doručena v závislosti na tom, jaké má zařízení – tedy buď ve formě textu, hlasové zprávy, popřípadě faxu (ve většině případů se ale jedná o hlasovou zprávu).

Pokud nejste přímo z Prahy, ale občas do našeho hlavního města jezdíte, určitě…
V souvislosti s nebankovními úvěry se často můžeme setkat s označením SMS půjč…
Písniček, které by jako svoje hlavní téma měly SMS zprávy sice není mnoho, něk…
Když si chce člověk pustit nějaký film nebo seriál, který zrovna nedávají v te…
Facebook
Seznam článků