Operátor:
Číslo příjemce:

SMS zprávy lze poslat i na pevnou linku

V dnešní době, kdy už skoro každý má mobilní telefon, to sice není příliš aktuální záležitost, stále je ale možné odesílat textové SMS zprávy i na pevné linky. Pokud o tom nevíte a zajímá vás, jakým způsobem tato neobvyklá služba funguje, přečtěte si následující řádky, kde jsme pro vás vybrali aktuální informace, jak odesílání SMS na pevnou linku funguje u jednotlivých velkých operátorů.

O2 a SMS na pevnou linku

U O2 můžete esemesku na pevné číslo odeslat úplně stejným způsobem, jako když ji posíláte na mobil – zpráva pak dotyčnému přijde buď v textovém, hlasovém nebo faxovém formátu. V případě hlasového doručení SMS je hovor uskutečněn z čísla 495 580 030. Podmínkou je, že SMS musí mít do 160 znaků, být bez diakritiky a pouze v českém jazyce (pokud by byla v jakémkoli jiném jazyce, byla by přečtena stejně, jako by šlo o text v češtině). Cena jedné takové SMS zprávy je 5,04 Kč s DPH.

T-Mobile a SMS na pevnou linku

Stejně jako u O2 funguje posílání textových zpráv na pevné linky i u operátora T-Mobile. I zde jste omezení limitem 160 znaků a operátor následně zprávu doručí buď v podobě textu (pokud to pevná linka příjemce umožňuje) nebo v hlasové podobě, kdy bude příjemci zpráva dvakrát přečtena. Hovor vždy proběhne z čísla 498 501 811 a to ve všední dny mezi 7.00 až 22.00 nebo o víkendech od 9.00 do 22.00. Tyto SMS zprávy lze posílat nejen z Česka, ale i ze zahraničních zemí.

Vodafone a SMS na pevnou linku

Možnost poslat esemesku na pevnou linku nabízí i třetí největší tuzemský operátor. Stejně jako u jeho konkurence, i zde se SMS posílá klasickým způsobem, příjemci je pak zpráva doručena v závislosti na tom, jaké má zařízení – tedy buď ve formě textu, hlasové zprávy, popřípadě faxu (ve většině případů se ale jedná o hlasovou zprávu).

Píšete ze svého mobilu často textové zprávy, ale rádi byste je psali ještě ryc…
Písniček, které by jako svoje hlavní téma měly SMS zprávy sice není mnoho, něk…
Textové SMS zprávy mají v dnešní době celou řadu různých využití, patří mezi n…
Facebook
Seznam článků